Vyhľadať
Close this search box.
Občerstvenie na detskú oslavu

Najlepšie občerstvenie na detskú oslavu? Toto by vám nemalo chýbať!

Možno si poviete, že prichystať detskú oslavu je jednoduché a predsa sa na tom nedá nič pokaziť. Opak je však pravdou. Preto by ste si mali dať na príprave obzvlášť záležať a nezabúdať na nič podstatné. Vrátane občerstvenia na detskú oslavu. Celý článok

Zdieľať

Možno si poviete, že prichystať detskú oslavu je jednoduché a predsa sa na tom nedá nič pokaziť. Opak je však pravdou. Preto by ste si mali dať na príprave obzvlášť záležať a nezabúdať na nič podstatné. Vrátane občerstvenia na detskú oslavu.

Jedlo na detskej oslave by malo byť čo najviac chutné, ale zároveň aj zdravé. Samozrejme, môžete ratolestiam prichystať aj nejaké maškrty, predsa len, ide o detskú oslavu. Ale určite by ste mali uprednostniť prípravu zdravých a výživných pokrmov. V nasledujúcich riadkoch si priblížime niekoľko tipov na jedlá, ktoré vynikajú rýchlou prípravou a tiež nezameniteľnou chuťou. O ktoré ide?

 

Svieže ovocné špízy

Chcete tip, ako motivovať deti k zdravému stravovaniu? Pripravte im ovocné špízy! Postačí, ak nakrájate rôzne druhy ovocia. Môže ísť napríklad o jahody, ananás, hrozno alebo melón. Nakrájané ovocie dajte na paličku a môžete servírovať. Ovocné špízy sú jednoducho nevyhnutnosťou na akejkoľvek detskej oslave a deti takýto pokrm zbožňujú.

Náš tip:
Neváhajte ovocie nakrájať pomocou formičiek. Napríklad, v tvare ovocia alebo rozprávkových postavičiek. Zapojte svoju fantáziu. Deti to určite ocenia.

 

Mini pizza na detskú oslavu Mini pizza

Pravdepodobne je aj vám jasné, že mini pizza patrí medzi obľúbené občerstvenie na detskú oslavu. Stačí, ak si pripravíte mini pizzové cesto a deti necháte, nech si samé vytvoria pizzu podľa ich chutí. Môžete im ponúknuť na výber rôzne ingrediencie, ako šunku, syr, olivy, paradajky či kukuricu. Uvidíte, že deti sa rozhodne dobre zabavia a zároveň aj najedia.

 

Čerstvé sendviče

Neviete, čo pripraviť na detskú oslavu, aby boli všetci spokojní? V tom prípade sú skvelým riešením čerstvé sendviče, ktoré môžete spraviť na rôzne spôsoby. Je totiž pochopiteľné, že sa môžu na oslave vyskytnúť ľudia, ktorí sú na niečo alergickí, prípadne niektoré suroviny jednoducho neobľubujú. Preto odporúčame, aby ste pripravili sendviče na viacero spôsobov. Niektoré môžu byť čisto zeleninové, iné zase s obsahom šunky alebo kuracieho mäsa.

Nezabúdajte: Pri príprave sendvičov na detskú oslavu by ste mali použiť celozrnný chlieb, ktorý je zdravší oproti iným druhom pečiva. Takýto sendvič môžete naplniť kuracím mäsom, plátkami syra a avokádom. Vznikne tak skutočne chutný a zdravý pokrm, ktorý si všetci zamilujú.

 

Smoothie

Skvelým riešením je, ak deťom pripravíte ovocné alebo zeleninové smoothie. Motivujete ich tak k dodržiavaniu pitného režimu a zároveň sa zo smoothie aj plnohodnotne nasýtia na dlhšiu dobu. Príprava rozhodne nie je náročná, práve naopak. Postačí, ak si pripravíte potrebné ingrediencie, následne ich „hodíte“ do mixéru a smoothie je na svete. Pridať môžete vodu alebo mlieko, to záleží od vašich preferencií.

 

Deti do príprav zapojte

Chcete s prípravou občerstvenia na oslavu pomôcť? Neváhajte zapojiť všetky ratolesti. Uvidíte, že sa pritom dokonale zabavia a zoberú si z príprav množstvo nových poznatkov.

Samozrejme, je pochopiteľné, že v niektorých prípadoch si radšej občerstvenie pripravíte bez detskej prítomnosti. Aby sa zatiaľ nenudili, mali by ste ich zabaviť. Odporúčame kreatívnu stavebnicu LaQ, ktorá ich zamestná na dlhšiu dobu. Výhodou takejto stavebnice je skutočnosť, že podporuje detskú kreativitu, myslenie a jemnú motoriku.

 

Nezabúdajte na pitný režim

Čo sa týka pitného režimu, ideálne je, ak sa vyhnete sladeným nápojom. Preto uprednostnite radšej spomínané smoothie, prípadne čerstvú odšťavenú šťavu z ovocia alebo vodu s citrónom a mätou. Možností je skutočne veľa, preto neváhajte zapojiť aj svoju kreativitu.

Náš tip: Prečítajte si ďalšie články na tému detská oslava

Najnovšie články