Vyhľadať
Close this search box.

O stavebnici LaQ

Kreatívna hračka pre deti, stavebnica LaQ podporuje sústredenie na pracovný výkon, vytrvalosť a doťahovanie pracovných úloh do konca. Najmenšie deti sa pri skladaní učia spoznávať farby.

Dieliky sa spájajú jednoduchým zacvaknutím do seba, pri čom vydajú špecifický zvuk “cvak”. Tento zvuk nie je iba uistením správneho pripojenia, ale zároveň pôsobí na dieťa antistresovo a relaxačne.

Klikový mechanizmus vytvára pevné spoje, s poskladanými modelmi sa deti môžu bežne hrať, nerozpadnú sa im. Chlapci aj dievčatá sa tak stávajú malými konštruktérmi, návrhármi vlastných hračiek. Demontáž je veľmi jednoduchá, na rozloženie modelov stačí postláčanie rukami. Polámania dielikov sa obávať nemusíte.

Výskum dokazuje, že skladanie LaQ v dnešnej pretechnizovanej dobe napomáha zdravému vývoju mozgu detí stimuláciou pravej a ľavej hemisféry súčasne.

Dieliky jednotlivých setov sú kompatibilné, dajú sa navzájom kombinovať. Čím viac ich doma máte, tým vyšší je výsledný efekt. Pozor! Skladanie kreatívnej stavebnice LaQ je prudko návykové aj pre rodičov! Môžete zažiť pokojné chvíle plné rodinnej pohody pri konštruovaní originálnych modelov.

Nechajte sa uniesť, tvorivá zábava s LaQ je bez hraníc!

LaQ dieliky

Všetky LaQ dieliky sú dodávané v 12. rôznych farbách, z ktorých poskladáte čokoľvek, čo vám napadne. Fantázii sa s LaQ medze nekladú.

LaQ - farby dielikov

Typy dielikov

Stavebnica LaQ má 7 typov dielikov  (2 zakladné dieliky + 5 typov spojok) a 3 veľkosti Hamacron doplnkov (kolieska a osky), ktoré sa používajú na konštrukciu najmä pohyblivých modelov.

LaQ - veľké koliesko
LaQ - malé koliesko

Dielik č. 1

Základný dielik (štvorec)

Dielik č. 2

Základný dielik (trojuholník)

Dielik č. 3

Plochá spojka k vytváraniu plošných modelov.

Dielik č. 4

Plochá spojka k vytváraniu plošných modelov.

Dielik č. 5

120° spojka k vytváraniu zaoblených tvarov.

Dielik č. 6

90° spojka k vytváraniu 2D a 3D modelov.

Dielik č. 7

Trojsmerná spojka k vytváraniu 2D a 3D modelov.

Spájaním základných dielikov so spojkami vytvárame rôzne modely

LaQ - typy modelov

Ďakujeme za návštevu

Zadajte Vašu emailovú adresu a my Vám na ňu pošleme zadarmo omaľovánky hasičského autíčka a Stegosaura.