Vyhľadať
Close this search box.
Detská oslava narodenín

Plánujete detskú oslavu? Poradíme vám, ako ju pripraviť

Keď sa staneš mamou, rozsvieti sa svet! Všetko je pestrejšie, veselšie, voňavejšie, ale tiež hlučnejšie a intenzívnejšie. Zoberte si, napríklad, takú detskú oslavu. Celý článok

Zdieľať

Keď sa staneš mamou, rozsvieti sa svet! Všetko je pestrejšie, veselšie, voňavejšie, ale tiež hlučnejšie a intenzívnejšie. Zoberte si, napríklad, takú detskú oslavu. Mama musí byť šikovná manažérka a musí dbať, aby radosť detí bola čo najväčšia a oslavu nepokazili nepríjemnosti v podobe boľavých brušiek alebo drobného úrazu.

Prvá fáza je veľmi vzrušujúca. Plánujeme, vymýšľame a pripravujeme spolu s deťmi hromadu vecí. Čo teda pripraviť na oslavu?

 

Pozvánky

Na detskú oslavu ako prvé pripravíme pozvánky pre kamošov. Dajú sa vyrobiť z farebného papiera. Spoločne vypíšete mená pozvaných hostí.

Náš tip: Pozvánky na detskú oslavu: Zaujmite už na prvý pohľad!

 

Výzdoba na oslave Výzdoba na detskú oslavu

Dá sa kúpiť v obchode, ale vlastnoručne vytvorená prinesie pocit hrdosti. K dokonalému efektu úplne postačia stužky nastrihané z pestrého krepového papiera, ktoré zavesíme na luster a garníže. Pri fúkaní balónikov súťažíme, kto má najzdatnejšie pľúca, potom im spoločne fixou dokreslíme tváričky – usmiatu, zamračenú, štrbavú, pehavú…

 

Občerstvenie

Na dobrej detskej oslave nemôžu chýbať maškrty, mňam! Jedlá by mali byť pestré a veselé a čo je dôležité, ľahko stráviteľné. Ideálne je, keď výrobu menu na oslavu necháme na malých hostí, máme tak postarané aj o časť programu. Ovocné jednohubky, muffinky, ktoré si môžu vyzdobiť podľa vlastnej fantázie. Z keksíkov vykúzlení smajlíci potešia vaše ratolesti dvojnásobne – prvýkrát pri ich príprave a druhý pri pochutnávaní.

 

Hudba

Nachystáme si playlist s rytmickými detskými pesničkami, srandovnú atmosféru zaručujú papierové trúbky a konfety (tu počítajte s tým, že ich bude plný byt).

 

Mini súťaže

Súťaže deti milujú! Stačí pripraviť jednoduché aktivity, napr. cukrík uviazaný na nitke. Jeden koniec nitky ide do pusy a jazýček ju usilovne namotáva, až kým na ňom neskončí aj sladká odmena. Malí hostia môžu triafať loptičky do vzdialenej nádoby, dofúknuť papierik alebo cereálnu guľôčku za cieľovú čiaru na stole či podlahe a pod. Veľká zábava sa dá vyčariť maľovaním na tvár.

Náš tip: Ideálny program na detskú oslavu! Čo zahŕňa?

 

Darček pre oslávenca

Darček pre oslávenca

Zlatý klinec programu tvorí – ako inak – darček pre oslávenca. Nezabudnite ho objednať s dostatočným predstihom, aby prišiel včas! Odporúčame múdry darček, ktorý vaše dieťa nielen zabaví, ale podporí jeho inteligenciu a zručnosť.

V našom e – shope nájdete stavebnice pre chlapcov aj stavebnice pre dievčatá.

Ak sa neviete pri výbere rozhodnúť, alebo ak nakupujete na poslednú chvíľu a darček by nestihol včas prísť, môžete situáciu vyriešiť kúpou darčekového poukazu.

 

Bezpečný priestor

Pri príprave detskej oslavy pamätáme na vytvorenie bezpečného priestoru. V miestnosti určenej na zábavu odsunieme nábytok, vznikne tak tanečný parket a zníži sa riziko úrazu. Odstránime dekorácie, ktoré by sa mohli nechtiac zhodiť, rozbiť alebo vysypať. Rovnako zabezpečíme toaletu a kúpeľňu (pozor na čistiace prostriedky a inú chémiu). Elektrické zásuvky upcháme plastovými krytmi. Šnúry, káble, dlhé závesy odstránime z dosahu detí. V pohotovosti máme zásobu servítok, utierky, metlu a podlahový mop. Počas oslavy na deti neustále dozeráme!

Veselú zábavu!

 

Najnovšie články