Vyhľadať
Close this search box.
jesenné-aktivity-pre-deti

Jesenné aktivity pre deti

Nemusíte míňať veľa peňazí na to, aby ste s deťmi zažili skutočné jesenné dobrodružstvá. Prinášame vám tipy na aktivity počas jesene, ktoré zabavia nielen vaše ratolesti, ale aj vás. Celý článok

Zdieľať

Nemusíte míňať veľa peňazí na to, aby ste s deťmi zažili skutočné jesenné dobrodružstvá. Prinášame vám tipy na aktivity počas jesene, ktoré zabavia nielen vaše ratolesti, ale aj vás.

V dnešnej dobe existuje spektrum zaujímavých a zároveň aj pomerne lacných aktivít, ktoré môžete robiť so svojimi deťmi. Práve tie budete musieť zabaviť počas dní, kedy nebudú chodiť do škôlky či školy – takže cez víkendy alebo sviatky.

Jeseň má svoje čaro a aj napriek tomu, že toto obdobie sprevádza premenlivé počasie, existuje niekoľko spôsobov, ako stráviť jesenné chvíľky so svojimi deťmi.

Praktický tip: Keďže počas jesene chodia deti do škôlky a školy, urobte si cez víkend čas a pomôžte im so vzdelávaním. Robte si spolu domáce úlohy a motivujte ich k tomu, aby si plnili svoje povinnosti aj počas voľných dní.

 

Spoločné varenie ako skvelá voľba

varenie-s-deťmi Pravdepodobne to aj vy poznáte. Keď chcete niečo uvariť pre celú rodinu, vaše deti sa väčšinou nudia a pokiaľ im nezapnete televízor alebo nedovolíte hru na počítači, dajú vám to aj najavo. Preto ich zapojte do varenia a vyskúšajte obľúbené jesenné recepty. Upečte si koláč, uvarte polievku alebo ich preferované hlavné jedlo.

V kuchyni vám veľmi radi pomôžu a zároveň tak môžete pripraviť aj občerstvenie pre deti a ich kamarátov. Určite si na ňom veľmi pochutnajú, o to viac, keď sa podieľali na ich príprave.

Zapamätajte si: Ak nechcete, aby sa vaše deti počas voľných jesenných dní nudili, usporiadajte im detskú párty! Občerstvenie na detskú oslavu si môžu pripraviť spolu s vami, pričom zažijete kopec zábavy.

 

Pohyb je liek na všetko

Aj napriek tomu, že cez jeseň nie je zrovna najkrajšie počasie, určite by ste mali ísť každý deň aspoň na malú prechádzku. Deťom čerstvý vzduch určite prospeje. Obzvlášť, ak sú celý deň zavreté v škole a musia sa učiť. Prípadne si nájdite fyzickú aktivitu, ktorú budete vykonávať spolu.

Môžete chodiť behať, bicyklovať alebo sa dajte na nejaký iný šport, ktorý posilní vaše zdravie. Prechádzky v prírode by však určite nemali chýbať. Cez jeseň totiž prinášajú ešte väčšie čaro a vaše deti prechádzky určite veľmi radi ocenia.

 

Jesenná výzdoba domu jesenná-výzdoba-domu

Program pre deti na leto sa síce vymýšľa ľahšie, keďže vaše ratolesti majú prázdniny a vy máte tiež viac voľna, no aj v jeseni sa dá toho vymyslieť mnoho. Napríklad, môžete si spolu ozdobiť váš dom. Je to aj praktické riešenie, pretože domácnosti tak dodáte jedinečnú atmosféru a zároveň sa aj deti potešia, že môžu pri výzdobe pomôcť.

Preto si zaobstarajte tradičné jesenné tekvice, ktoré by v rámci výzdoby určite nemali chýbať. Dovoľte deťom, aby si na výzdobu zavolali aj svojich kamarátov. Zažijú tak spolu množstvo zábavy a vám v neposlednom rade aj veľmi pomôžu.

 

Zahrajte sa spolu hry

Možno by si niekto myslel, že spoločenské hry sú už dávno OUT, no v skutočnosti to tak nie je. Skúste si spolu zahrať nejakú spoločenskú hru, podľa vlastných preferencií. Poskladajte si spoločne stavebnicu LaQ, prípadne si vytvorte vlastného šarkana, ktoré si môžete púšťať na kopci, napríklad počas spomínanej prechádzky v prírode.

Vždy je všetko lepšie, ako dať dieťaťu do rúk len mobil, tablet alebo počítač. Tieto zariadenia a hry na nich sú obzvlášť návykové a vašim deťom to určite neprospeje.

Praktický tip: Svojim ratolestiam môžete dovoliť hry na elektronických zariadeniach, no vopred si stanovte čas, ktorý na nich môžu tráviť. Môžu sa tak zabaviť a zároveň sa nestanú závislými.