Vyhľadať
Close this search box.
deti cvičia v skole

Športové aktivity pre deti? Toto sú tie najlepšie!

Vidieť svoje deti neustále za mobilom, počítačom alebo tabletom rozhodne nie je šťastný pohľad. Je si však potrebné uvedomiť, že po týchto zariadeniach siahajú najčastejšie v situáciách, keď sa nudia. Preto je na mieste vymyslieť im aktivity, pri ktorých sa zabavia. Celý článok

Zdieľať

Vidieť svoje deti neustále za mobilom, počítačom alebo tabletom rozhodne nie je šťastný pohľad. Je si však potrebné uvedomiť, že po týchto zariadeniach siahajú najčastejšie v situáciách, keď sa nudia. Preto je na mieste vymyslieť im aktivity, pri ktorých sa zabavia.

Najlepším možným riešením sú práve športové aktivity pre deti. Nezáleží totiž na ročnom období, môžu ich vykonávať počas celého roka. V lete vonku a počas chladnejších mesiacov zase dnu. Na výber ich je však veľmi veľa, preto vám chceme dať do pozornosti TOP 5 športových aktivít pre deti, ktoré zaručene stoja za pozornosť.

 

Bicyklovanie

dievča sa bicykluje Ak je vonku pekne, neváhajte a zoberte svoje ratolesti na bicykle. Nemusí to byť len v lete, aj na jar či jeseň sa občas vyskytne pekné slnečné počasie. Pre deti je určite zábavnejšie, ak pôjdu na nejakú peknú trasu bicyklom a nie pešo. Okrem iného, bicyklovanie je výborné na podporu fyzickej kondície. Posilňuje svaly a zlepšuje vytrvalosť. U detí zvyšuje aj celkovú koordináciu pohybov.

Praktický tip: Vyberte sa v rámci cykloturistiky na piknik! Bude to pre vás všetkých zážitok, pri ktorom sa dobre zabavíte. Rozložte si deku, pripravte občerstvenie a kreatívne hračky pre chlapcov či dievčatá

 

Gymnastika

V prípade, že má dieťa harmonogram aj v športových aktivitách, naučí sa lepšej organizovanosti. Je však pochopiteľné, že rodičia nemajú vždy čas. Predsa len, musia chodiť do práce a starať sa o domácnosť. Preto je skvelým riešením krúžok, kde bude dieťa chodiť. Napríklad, gymnastika. Tá je odporúčaná najmä z dôvodu, že dokáže rozvíjať flexibilitu tela. Nie je to výhodné len čo sa týka cvičenia, ale aj zníženia rizika poranení. Gymnastika tiež znižuje stres, zlepšuje náladu a buduje vyššie sebavedomie.

 

Futbal

Najmä u chlapcov je obľúbený futbal. Najlepšie sa ho naučia síce hrať na športovom krúžku, no neváhajte zobrať svoje ratolesti občas von a skúsiť si s nimi zakopať do brány. Určite sa pred vami radi ukážu a spolu sa dokonale zabavíte. Prečo práve futbal? Medzi jeho hlavné benefity patrí zaručene rozvoj motorických schopností. Hranie futbalu totiž od hráčov vyžaduje rýchle rozhodovanie či presné vedenie pohybov.

 

Tanec

Tanec patrí medzi najviac odporúčané športové aktivity u detí. Prihlásiť ich tak už v skorom veku na takýto krúžok je skutočne veľmi dobré. Síce sa pri tancovaní dobre zabavia, no zároveň sa naučia aj správne držať telo. Tanec, okrem iného, zahŕňa aj pohyby či pozície, pri ktorých sa posilňujú svaly, zlepšuje flexibilita a celková kondícia. Deti sa majú tiež možnosť pri tanci naučiť vyjadrovať svoje emócie pohybmi.

 

Korčuľovanie matka a dcéra korčulujú

Ak vonku neprší, neváhajte zobrať svoje deti na korčule! No a keď bude v zime snežiť, skvelým riešením je zase ľadové korčuľovanie. Ide totiž o športovú aktivitu, pri ktorej sa síce posilňuje kondícia, no zároveň je to pre všetkých aj veľká zábava. Čo sa týka korčuľovania, vyžaduje si udržiavanie rovnováhy a tiež aj precíznu koordináciu pohybov. Vďaka tomu táto športová aktivita dokáže rozvíjať motorické zručnosti u detí.

 

Prečo je pre deti pohyb dôležitý?

Pohyb, zdravé stravovanie a správne nastavená psychika. To všetko je dôležité pre zdravý životný štýl. Ak budete svoje deti učiť k správnym návykom už od útleho veku, určite si to zapamätajú a budú využívať aj do budúcnosti. Pri mnohých športových aktivitách sa viete zabaviť aj spolu a stráviť tak príjemný spoločný čas.

Čo sa týka krúžkov, rozprávajte sa o nich s deťmi. Je dôležité, aby ich daný šport bavil a aby tam nechodili s nechuťou. Aj výber konkrétneho športového krúžku by ste mali prediskutovať s vašou ratolesťou. Predsa len, nebudete tam chodiť každý týždeň vy, ale práve vaše dieťa.

Najnovšie články