Vyhľadať
Close this search box.
Tipy na vianočné darčeky pre deti - tieto očaria každú ratolesť!

Tipy na vianočné darčeky pre deti, ktoré očaria každú ratolesť!

Čas Vianoc sa čoraz viac blíži a vy ste už zúfalí z vyberania darčekov? Ak sa jedná o dieťa, môže to byť miestami veľmi náročné. Predsa len, práve deti vedia byť vo výbere darčekov poriadne vyberavé. Celý článok

Zdieľať

Čas Vianoc sa čoraz viac blíži a vy ste už zúfalí z vyberania darčekov? Ak sa jedná o dieťa, môže to byť miestami veľmi náročné. Predsa len, práve deti vedia byť vo výbere darčekov poriadne vyberavé. Každé z nich má svoju osobnosť a vlastnosti, čomu by ste mali prispôsobiť aj darček.

My sme tu na to, aby sme vám to uľahčili. Veríme, že sa nám to aj po vašom dočítaní článku podarí. Tak, poďme pekne od začiatku. Ak chcete vybrať vášmu dieťaťu darček, mali by ste sa zamerať najmä na jeho osobnosť. Nie je totiž hračka ako hračka.

Nemusíte tak míňať zbytočne svoje peniaze za hračky, ktoré v konečnom dôsledku nebudú mať pre dieťa žiadny úžitok. Pár hodín sa s ňou zahrá a potom ho uloží do poličky, kde na ňu počas celého roka padá len prach.

V nasledujúcich riadkoch si však predstavíme tipy na vianočné darčeky, ktoré stoja za pozornosť.

 

1. Stavebnica LaQ – skvelá voľba aj pre tých najmenších

Japonská stavebnica LaQ je vhodná už pre deti od 3 rokov. Samozrejme, aj pre tých starších, ktorí sú, napríklad, na základnej škole. Táto stavebnica dokáže rozvíjať motoriku, zlepšovať koncentráciu a sústredenie sa. Pri cvaknutí dvoch častí do seba dieťa pocíti upokojenie, vďaka čomu bude lepšie zvládať aj rôzne stresové situácie. Ak chcete vašej ratolesti zaobstarať hračku, stavebnica LaQ je to najideálnejšie riešenie vôbec.

Ako to celé funguje? Ak ste dosiaľ o LaQ nepočuli, máme pre vás základné informácie. Ide o inovatívnu stavebnicu, ktorá pozostáva zo siedmich typov dielikov. Stavebnicu LaQ môže vaše dieťa zložiť podľa vopred stanovených návodov, ale, samozrejme, nemusí. V tomto prípade platí, že kreativite sa medze nekladú. Návody tak slúžia len ako inšpirácia pri skladaní. LaQ sa dá taktiež aj jednoduchým spôsobom rozobrať – postláčaním priamo v rukách, pričom sa poškodenia dielikov nemusíte báť. Sú totiž vyrobené z vysoko kvalitného a zároveň aj odolného materiálu.

Náš tip: V prípade inovatívnej stavebnice LaQ máte na výber rôzne motívy pre chlapcov, ale aj dievčatá. Na svoje si tak príde určite každý.

 

2. Náučná kniha

Ak je vaše dieťa na základnej škole a vidíte, že je v učení šikovné, určite ho poteší aj náučná kniha. Nemusí to byť zrovna hrubá encyklopédia. Postačí, ak mu zaobstaráte knihu, o ktorej si myslíte, že ju bude čítať s radosťou. To však platí aj pre menšie deti, ktoré sú v materskej škole. V takomto prípade však vyberajte knihy len na základe obrázkov (keďže čítať ešte nevedia). V súčasnej dobe však existujú aj knihy, ktoré pri stláčaní dokážu vydávať rôzne zvuky a zaujať tak pozornosť dieťaťa. Preto vyberajte starostlivo.

 

3. Pomôcky do školy

V prípade, že máte doma školáka, určite sa mu zídu pomôcky do školy. Ideálnym vianočným darčekom je napríklad nový školský batoh. Ten vyberajte na základe praktickej, ale aj tej estetickej stránky. Na trhu je na výber skutočne veľké množstvo rôznorodých motívov, ktoré rozhodne stoja za pozornosť. Preto prihliadajte na preferencie vášho dieťaťa. Okrem iného, zaobstarať mu môžete aj nový peračník, farebné perá alebo zošity. Školských pomôcok jednoducho nikdy nie je dosť a zídu sa vždy a všade.

 

4. Nové oblečenie

Predpokladáme, že aj vy poznáte situáciu, kedy kúpite vášmu dieťaťu nové oblečenie a o pár mesiacov z toho vyrastie. Nuž, to je pri deťoch v rastovom období bežné a vy by ste s tým mali počítať. Preto je oblečenie ideálnym darčekom na Vianoce. Myslite však pri tom na to, aby ste nekupovali zbytočne príliš drahé kúsky. Určite sa to neoplatí. Mali by ste investovať do kvality, avšak nemusíte aj do tých najdrahších značiek.

 

5. Prvý mobil alebo tablet

Každé dieťa poteší mobil alebo tablet, ktorý dostane od rodičov. V tomto prípade však buďte veľmi opatrní. Samozrejme, tablet mu môžete zaobstarať pre zábavu, ale vždy majte toto zariadenie pod kontrolou. Čo sa týka sociálnych sietí, tie pre deti môžu byť nebezpečné. Ideálnym riešením je tablet pre dieťa len v prípade, že na ňom chce pozerať rozprávky. Mobil je vhodný pre školáka, a to najmä na to, aby vás mohol kedykoľvek kontaktovať, v prípade potreby.

Darček pre dieťa na Vianoce by ste mali vyberať skutočne starostlivo. Dbajte na všetky pozitíva a negatíva produktu, ktorý mu vyberiete. Veríme, že sme vás inšpirovali a vaše dieťa bude tieto a všetky ďalšie Vianoce žiariť radosťou a šťastím.

Najnovšie články

Ďakujeme za návštevu

Zadajte Vašu emailovú adresu a my Vám na ňu pošleme zadarmo omaľovánky hasičského autíčka a Stegosaura.