Vyhľadať
Close this search box.
Stavebnica LaQ a jej najväčšie benefity

Stavebnica LaQ a jej najväčšie benefity

V súčasnosti existuje široká škála hračiek pre deti, no len málo z nich ich dokáže deti aj niečo naučiť. Skvelým riešením je stavebnica LaQ, ktorá je na trhu už neuveriteľných 30 rokov. Deťom pomáha rozvíjať ich schopnosti a zároveň pôsobí aj terapeuticky. Celý článok

Zdieľať

V súčasnosti existuje široká škála hračiek pre deti, no len málo z nich ich dokáže deti aj niečo naučiť. Skvelým riešením je stavebnica LaQ, ktorá je na trhu už neuveriteľných 30 rokov. Deťom pomáha rozvíjať ich schopnosti a zároveň pôsobí aj terapeuticky.

Keď sa povie slovo ,,stavebnica“, každý si pod tým predstaví klasické Lego, prípadne iné známe hračky. Výborná voľba je však aj japonská stavebnica LaQ, o ktorej ste už pravdepodobne niekde počuli. Tento typ hračky funguje na princípe spájania viacerých typov dielikov do rôznych 2D a 3D modelov, najmä podľa vlastnej fantázie (samozrejme sú k dispozícii aj rôzne návody). Rozhodne nejde o nič zložité, no v niektorých prípadoch sa logika detí možno potrápi, čo je len a len dobre.

 

Podporuje sústredenie

Má vaše dieťa problémy so sústredením, nevydrží dlho obsedieť a jednoducho sa nevie koncentrovať? V tom prípade je stavebnica LaQ skvelým riešením! Počas skladania sa totiž dieťa viac sústredí na pracovný výkon, čo môže neskôr preniesť aj na iné situácie v živote. Môže ísť napríklad o hodinu v škole, kde vydrží obsedieť a sústrediť sa na momentálne preberané učivo. Tieto naučené schopnosti tiež bude môcť dieťa využiť pri robení si domácich úloh, kedy ich jednoducho dotiahne až do samotného konca.

 

Pôsobí antistresovo a relaxačne

Jednotlivé dieliky v rámci stavebnice LaQ pri správnom nasadení do seba vydajú cvaknutie. Ide o špecifický zvuk, ktorý dieťa dokáže upokojiť, pričom pôsobí aj antistresovo. Ak je vaše dieťa neustále pod tlakom a odráža sa to aj na jeho správaní, mali by ste popremýšľať nad kúpou tejto jedinečnej stavebnice.

 

Napomáha vývoju mozgu

Samozrejme, pri stavebnici bude musieť dieťa zapojiť aj myslenie a logiku. To je výhodné z toho hľadiska, že LaQ tak napomáha aj zdravému vývoju mozgu. Zároveň stimuluje pravú aj ľavú stranu súčasne, vďaka čomu podporuje myslenie a logiku dieťaťa.

Vedeli ste, že: Japonská stavebnica LaQ je zostavená z dielikov, ktoré sú v rôznych farbách? Dieťa sa tak pri skladaní naučí aj rozpoznávať jednotlivé farby rýchlejšie.

 

Rozvoj kreatívnej stránky

Pri skladaní LaQ sa deti stanú malými návrhármi vlastnej hračky. Práve vďaka tomu sa zlepšuje aj ich kreatívna stránka, čo sa im rozhodne zíde aj na školské časy, kde budú musieť isté veci vymýšľať aj sami.

Zaobstarať si môžete stavebnice LaQ pre dievčatá, ale aj chlapcov. Je vhodná skutočne pre každého, kto má chuť zabaviť sa a rozviť svoju kreatívnu stránku.

Preto, ak chcete, aby mala hračka pre vaše dieťa aj hlbší význam, LaQ je to pravé riešenie! Ide totiž o hračku, ktorá dokáže zlepšiť celkové fyzické, ale aj psychické zdravie dieťaťa, čo je rozhodne veľmi výhodné a obdivuhodné. Táto stavebnica je vytvorená tak, aby bola vhodná aj pre tých najmenších.

Samozrejme, so skladaním môžete svojim ratolestiam pomôcť aj vy. Zaručujeme vám, že aj vás, ako rodičov skladanie tejto hračky rozhodne chytí a zabavíte sa spolu s vašimi deťmi.

Najnovšie články