Vyhľadať
Close this search box.
Originálne stavebnice pre chlapcov - tieto sa oplatí kúpiť

Originálne stavebnice pre chlapcov – tieto sa oplatí kúpiť

Chlapci sa vyznačujú tým, že obľubujú stavebnice. Dávať dokopy jednotlivé časti a pozerať sa na výsledok ich robí jednoducho šťastnými. Niektoré stavebnice však nie sú až tak zaujímavé. Celý článok

Zdieľať

Chlapci sa vyznačujú tým, že obľubujú stavebnice. Dávať dokopy jednotlivé časti a pozerať sa na výsledok ich robí jednoducho šťastnými. Niektoré stavebnice však nie sú až tak zaujímavé. Preto sme urobili výber tých, ktoré sa oplatí zakúpiť.

Neoddeliteľnou súčasťou vývoja a rozvoju motoriky sú stavebnice. Tie sú vhodné tak ako pre dievčatá, tak aj pre chlapcov. V tomto článku sa zameriame na tieto kreatívne hračky určené pre chlapcov. Práve tí sú totiž častokrát náročnejší vo výbere hračiek a nie všetko ich aj hneď zaujme.

Ktoré sa stavebnice stoja za pozornosť? Toto je výber tých najlepších!

 

1. Lego ako klasika

S Legom ste sa pravdepodobne stretli už neraz. Ide o kreatívnu hračku, ktorá je vhodná pre viaceré vekové kategórie detí, dokonca aj pre tých najmenších. Od veku sa odvíja aj prevedenie Lega. Zaobstarať si môžete hneď niekoľko druhov. Obzvlášť pre chlapcov sú Lego stavebnice niečím očarujúcim. Rozhodne ich potešia motívy áut, ale aj motoriek či iných technických zariadení.

 

2. Kreatívna stavebnica LaQ

Stavebnica LaQ, ktorá pochádza z Japonska, sa rozrastá aj u nás na Slovensku. Je vhodná pre dievčatá, ale aj pre chlapcov. Pri skladaní sa deti dokážu dobre zabaviť, pričom sa naučia aj kopec nových vecí. Táto jedinečná stavebnica totiž podporuje fantáziu aj tých najmenších. Ak na svojich ratolestiach pozorujete, že nevedia dlho obsedieť a nie sú trpezliví, stavebnica LaQ im môže v tejto oblasti pomôcť. Naučí ich vytrvalosti a lepšiemu sústredeniu.

LaQ je možné poskladať aj na základe jednoduchého návodu, ale aj bez neho. V tomto prípade platí pravidlo, že: ,,Kreativite sa medze nekladú“. Výhodou je, že sa so svojimi malými nezbedníkmi pri tejto stavebnici môžete zabaviť spolu. Strávite tak príjemný spoločný čas, ktorý bude mať aj zmysel pre rozvoj zdravia vášho potomka.

Vedeli ste, že: stavebnice pre chlapcov LaQ môžete zakúpiť v motívoch, ako je napríklad policajné vozidlo, bager či pretekárske auto? Na výber je toho naozaj veľa, preto nezabudnite prihliadať aj na preferencie vašej ratolesti.

 

3. Puzzle, ktoré nikdy neomrzia

Aj puzzle sa považujú za akúsi klasiku. V súčasnosti však rozhodne nie sú ,,OUT“, aj napriek tomu, že v posledných rokoch ich obľúbenosť klesá. Výrobcovia sa však snažia urobiť všetko preto, aby tomu tak nebolo. Aj to je dôvod, prečo môžete vášmu nezbedníkovi zakúpiť napríklad drevené, penové alebo vkladacie puzzle. Ani v tomto prípade sa neváhajte zamerať na dizajn a motív. Na výber ich je totiž skutočne široká škála.

Náš tip: Ak chcete vášmu dieťaťu dopriať niečo inovatívne, výborným riešením sú 3D puzzle. Keď si niečo vyskladá, bude to mať aj v hmotnej podobe. Môže ísť napríklad o autá, planéty či futbalové štadióny. Na výber sú aj rôzne materiály týchto puzzle. Pozornosť tak venujte najmä bezpečnosti vášho dieťaťa.

 

4. Magnetické stavebnice

Chcete vašim deťom priblížiť svet magnetizmu hravou formou? V tom prípade sú výborným riešením magnetické stavebnice. Popri ich stavaní sa chlapci naučia pochopiť rôznym fyzikálnym dejom, pričom ich to aj zabaví. Takéto stavebnice sú vhodné pre chlapcov už od 3 rokov, ktorí sa naučia vytrvalosti a citu pre detail. Samozrejme, stavať môžete zo začiatku spolu s nimi, kým sa do toho dostanú.

Náš tip: V prípade, že chlapec, ktorého chcete obdarovať stavebnicou je viac zručný, určite mu neváhajte zaobstarať skrutkovacie stavebnice. Sám si môže zložiť vlastné lietadlo, auto alebo vlak. Takéto stavebnice sú vo väčšine prípadov vhodné pre deti od 6 rokov.

Najnovšie články