Vyhľadať
Close this search box.
Toto je TOP 5 voľnočasových aktivít s dieťaťom!

Toto je TOP 5 voľnočasových aktivít s dieťaťom!

Vo voľných dňoch sa chcete pravdepodobne venovať najmä svojim deťom, ktoré si priam vyžadujú vašu pozornosť. Na tom nie je predsa nič zlé, no mali by ste zvážiť aktivitu, akú zvolíte. Určite na tom veľmi záleží. Celý článok

Zdieľať

Vo voľných dňoch sa chcete pravdepodobne venovať najmä svojim deťom, ktoré si priam vyžadujú vašu pozornosť. Na tom nie je predsa nič zlé, no mali by ste zvážiť aktivitu, akú zvolíte. Určite na tom veľmi záleží. Svojim deťom by ste mali vytvárať vďaka tomu príjemné spomienky a zážitky, na ktoré jednoducho nezabudnú.

Poznáte to, konečne máte voľný deň a chceli by ste ho tráviť spolu so svojimi ratolesťami. Zabudli ste si však vopred premyslieť, čo vlastne budete robiť. Nemusíte hneď panikáriť, dôležité je, aby ste vybrali aktivitu, ktorú budete robiť radi a pri ktorej sa zabavíte.

Určite je lepšie všetko ako len obyčajné posedávanie pred televíziou. Hľadajte aktivitu, ktorá bude mať zmysel aj pre vaše dieťa. My vám prinášame 5 odporúčaní, ktorými sa, samozrejme, môžete inšpirovať.

 

1. Spoločenské hry ako klasika

Medzi kreatívne a zároveň zábavné voľnočasové aktivity patria spoločenské hry. V tomto prípade máte na výber skutočne obrovské množstvo hier. Siahnuť môžete napríklad po pexesu, človeče nehnevaj sa, vedomostných hrách či meno, mesto, zviera, vec. Aj napriek tomu, že ide o overené klasiky, deti to stále baví. Dôležité je, že trávite čas spolu, čo si vaše ratolesti budú zo všetkého vážiť najviac.

Náš tip: Ak chcete podporiť kreativitu vášho dieťaťa, výbornou aktivitou je skladanie stavebnice LaQ. Môžete z nej postaviť široké spektrum rôznych tvarov, spolu sa zabavíte a zároveň posilníte aj tvorivosť, kreativitu či jemnú motoriku.

 

starostlivosť o záhradu s deťmi 2. Starostlivosť o záhradu

Ak žijete v dome, kde máte záhradu, prípadne vlastníte chatu so záhradou, určite neváhajte zapojiť do práce aj vaše ratolesti. Samozrejme, len v prípade, že majú o to záujem. Môžete skúsiť osloviť vaše deti, či by nemali chuť vám v záhrade trochu pomôcť.

Uvidíte, že v ich očiach bude obrovské nadšenie. Obzvlášť, keď im zaobstaráte ich vlastné záhradkárske náradie. Už od útleho veku tak v nich môžete budovať lásku a vzťah k prírode a samotnej záhrade.

 

3. Venčenie psov v útulku

Deti zbožňujú zvieratá a preto by ste im mali dovoliť si s nimi budovať vzťah. Je pochopiteľné, že každý nemá domáce zvieratko. Môžete preto využiť venčenie v útulku a brať tak deti pravidelne venčiť psov. Rozhodne z toho budú mať veľkú radosť. Okrem iného, spravíte vďaka tomu aj dobrý skutok. No a vlastne nikdy neviete, či si nejakého z ,,útulkáčov“ aj do budúcnosti nezaobstaráte!

Nezabúdajte: Predtým, ako pôjdete venčiť psíkov dôkladne oboznámte vaše deti s pravidlami. Psa by totiž nemali nejako dráždiť, ani mu ubližovať či niečím kŕmiť. O tom všetkom vás však informujú aj priamo v útulku.

 

futbal s deťmi 4. Spoločný šport nie je na škodu

Pohyb je liek na všetko. Toto tvrdenie platí už dlhé roky a predpokladáme, že vždy aj bude. Skvelou voľbou je preto spoločný šport. To, aký si vyberiete, je len na vás. Môžete si spolu s deťmi zahrať futbal, tenis, badminton, prípadne volejbal. Vždy prihliadajte na preferencie vašich ratolestí a ich vek, ktorý by mal zodpovedať konkrétnemu športu.

Naša rada: Nikdy nie je na zahodenie, ak sa spolu pôjdete prejsť do prírody. Môžete si so sebou zobrať aj vrece na odpad a počas prechádzky zbierať vyhodené odpadky v lese. Vaše deti tak budete viesť tým správnym smerom a zlepšíte aj životné prostredie.

 

5. Uvarte si niečo dobré

Nemusíte nikde chodiť len kvôli voľnočasovej aktivite. Stačí, ak ju vytvoríte aj priamo u vás doma. Napríklad, môžete si uvariť niečo dobré a chutné spolu s vašimi deťmi. Uvidíte, že sa z nich stanú veľkí pomocníci.

Okrem iného, popri vás sa toho ohľadom varenia veľa naučia. Samozrejme, počas celého procesu na nich dávajte pozor, aby si nechtiac neublížili. Bezpečnosť by mala byť určite na prvom mieste. Preto im nedávajte do rúk klasický nôž, ale zaobstarajte im nejaký určený pre deti.

Najnovšie články