Vyhľadať
Close this search box.
deti sa zabávajú v letnom tábore

Prečo dať dieťa do tábora? Toto sú najväčšie výhody

Prázdniny predstavujú čas, kedy si deti môžu plnohodnotne užívať voľno. Žiadna škola, povinnosti a domáce úlohy. Rodičia sa tak snažia vymyslieť perfektný program pre deti, no nie vždy majú na nich aj čas. Predsa len, musia chodiť do práce a v takýchto situáciách je skvelým riešením letný tábor. Celý článok

Zdieľať

Prázdniny predstavujú čas, kedy si deti môžu plnohodnotne užívať voľno. Žiadna škola, povinnosti a domáce úlohy. Rodičia sa tak snažia vymyslieť perfektný program pre deti, no nie vždy majú na nich aj čas. Predsa len, musia chodiť do práce a v takýchto situáciách je skvelým riešením letný tábor.

Poznáte to. Pre vaše deti by ste zniesli aj siedme z neba, no niekedy vám jednoducho dôjdu nápady, ako ich čo najviac zabaviť. Taktiež je problém práca, pretože vám v nej pravdepodobne nedajú dva mesiace voľna. Samozrejme, deti môžete dať starým rodičom, no určite ich to nezabaví na celý čas. Preto je skvelým riešením letný tábor, ktorý deti priam zbožňujú.

Nezabúdajte: Áno, je pravda, že detský tábor nie je zadarmo a možno si ho nedokážu dovoliť všetky rodiny. Avšak, určite je to skvelá voľba investície. Uvidíte, že vaše deti vám za to budú skutočne vďačné a ocenia to.

 

Priateľstvá na celý život

deti v letnom tábore

 

A keď nie na celý život, tak aspoň na čas pobytu v letnom tábore. Sociálne interakcie sú počas detského života mimoriadne dôležité, pretože sa to odzrkadlí aj v ich budúcnosti. Deti tak budú v zoznamovaní určite sebavedomejšie a ľahko budú nadväzovať nové priateľstvá. V letnom tábore majú možnosť spoznať rôznych ľudí, z odlišných miest a prostredí.

 

 

Celodenný program

Deti majú počas letného tábora program na celý deň. Množstvo aktivít, ktoré sú aj pohybové, ale aj na osvojenie si nových zručností. Určite sa tak nestane, že by sa deti počas letného tábora nejakým spôsobom nudili. O zábavu sa postarajú animátori, s ktorými strávia celý pobyt.

 

Objavia krásy prírody

Väčšina letných táborov je situovaná v chatových oblastiach v prírode. Častokrát tak deti nemajú k dispozícii internetové pripojenie a môžu tak objavovať krásy prírody. Predsa len, v dnešnej modernej dobe je dôležité, aby deti celý deň nepozerali len do mobilných telefónov, ale užívali si aj prítomný okamih. To všetko letný tábor ponúka. Keďže budú mať program na celý deň, nebudú mať ani čas hrať sa na mobile.

 

Vzdelávanie počas leta

deti v letnom tábore Nemusíte sa báť, to, že niektoré tábory sú zamerané aj na vzdelávanie neznamená, že deti budú sedieť v školských laviciach. Program je však v tomto prípad skombinovaný so vzdelávacími aktivitami, ktoré, samozrejme, prebiehajú zábavnou formou.

Napríklad, skladajú si stavebnice a tým podporujú svoju motoriku, kreativitu a fantáziu. V tomto prípade je výborným riešením stavebnica LaQ, ktorú môžu deti stavať aj v jednotlivých tímoch.

 

 

Nezabudnuteľné zážitky

Letný tábor je ideálnou príležitosťou na nové zážitky a zábavu. Už len každodenný program, ktorý je vždy iný, v deťoch vyvolá kopec vzrušenia a z celého tábora tak budú mať nezabudnuteľné spomienky, ktoré ich budú sprevádzať po celý život. Dať dieťa na letný tábor je tak zaručene skvelý nápad.

 

Ideálny vek na letný tábor

Otázkou však je, v akom veku dať dieťa na letný tábor. Ideálne, ak dáte do tábora dieťa staršie ako 6 rokov. Od tohto veku si to totiž dokáže užiť a nebude preňho trauma, že sa zrazu ocitol na pár dní v cudzom prostredí. V prípade, že je vaše dieťa viac uzavreté, mali by ste ho poslať na tábor aj so súrodencom, prípadne kamarátom, nech sa cíti istejšie a má viac sebavedomia.

Nezabúdajte: Nie všetky deti chcú ísť na letný tábor, preto sa riaďte najmä tým, čo chce a preferuje to vaše. Určite ho do ničoho nenúťte a radšej mu vymyslíte iný program v domácom prostredí. Existuje tiež denný tábor, kedy dieťa ráno odveziete a večer si po neho prídete. Aj to môže byť spôsob, ako dať ratolesť na tábor bez toho, aby sa niečoho bálo.

 

Najnovšie články