Vyhľadať
Close this search box.
Obľúbené stavebnice pre dievčatá, ktoré chytia za srdce každú malú princeznú

Obľúbené stavebnice pre dievčatá, ktoré chytia za srdce každú malú princeznú

Mysleli ste si, že stavebnice sú vhodné len pre chlapcov? V tom prípade ste na omyle. Takýto typ hračky totiž obľubuje aj veľká časť dievčat. Nie všetky sú totiž len na bábiky a maľovačky. Niektoré si rady aj niečo zmysluplné postavia. Celý článok

Zdieľať

Mysleli ste si, že stavebnice sú vhodné len pre chlapcov? V tom prípade ste na omyle. Takýto typ hračky totiž obľubuje aj veľká časť dievčat. Nie všetky sú totiž len na bábiky a maľovačky. Niektoré si rady aj niečo zmysluplné postavia.

S blížiacimi Vianocami prichádza rad aj na výber a nákup darčekov. Ak hľadáte niečo pre vašu malú dcéru, prípadne akékoľvek dievčatko, ktoré chcete obdarovať, ste tu rozhodne správne! Výborným riešením sú totiž stavebnice pre dievčatá, ktoré si zamiluje každá malá princezná. Vhodné sú už približne od 3 rokov, pričom ich to bude baviť stavať aj počas základnej školy. Verte či nie, pri stavaní stavebníc sa vo väčšine prípadov zabavia spolu s deťmi aj ich rodičia. Tak, ktoré stavebnice pre dievčatá sú najodporúčanejšie?

 

Stavebnica pre dievčatá - kvetina Stavebnica LaQ

Ak ste ešte nepočuli o stavebnici LaQ, teraz je ten správny čas! Tento typ stavebnice je vhodný tak ako pre chlapcov, tak aj pre dievčatá. Prináša množstvo benefitov. V prvom rade ide o stavebnicu, ktorá má zmysel. Jednoducho povedané, dokáže podporiť tvorivosť a fantáziu aj tých najmenších detí. Tie sa nemusia riadiť návodmi, ale samozrejme, môžu. V nich totiž nenájdu len jeden návod, ale hneď niekoľko, a to k jednej stavebnici.

Neváhajte tak svojej ratolesti zaobstarať stavebnicu LaQ, napríklad v podobe sady mini domčeka, kabelky, kvetín či jednorožcov. Stavebnica LaQ je vyrábaná z kvalitných a odolných materiálov. Nechýba im pestrá farba a rôznorodosť.

Vedeli ste, že: Stavebnica LaQ pozostáva vždy zo 7 dielikov, ktoré sa odlišujú svojím tvarom, prípadne farbou? Ak dieťa poskladá stavebnicu a bude ju chcieť rozložiť jednoduchým spôsobom, stačí, ak postavený model jednoducho postláča v rukách. Dieliky sú totiž mimoriadne odolné a zvládnu skutočne rôzne situácie. Preto sa ich poškodenia báť nemusíte.

 

Lego

Známa značka stavebníc, ktoré sú rozšírené už po celom svete. Vhodné sú pre rôzne vekové kategórie, pričom si prídu na svoje nielen deti, ale aj dospelí. Pre dievčatá je v rámci týchto stavebníc najviac odporúčané Lego Friends. Pozostáva z rôznych častíc, ktoré po ich spojení vytvárajú malé domčeky, mestá či celé destinácie.

Všetko to záleží od veľkosti a typu stavebnice. Lego taktiež podporuje rozvoj pamäte a tvorivosti. Preto určite nič nepokazíte tým, ak takúto stavebnicu zaobstaráte svojej malej princeznej. Tá sa tomu určite poteší. Pri nižšom veku však dávajte na svoje dieťa pozor. Lego totiž obsahuje aj malé postavičky, ktoré by mohli byť pre vašu ratolesť nebezpečné.

 

Skladanie podľa čísel

Maľovanie podľa čísel pozná snáď každý z vás. Vedeli ste však, že existuje na takomto princípe aj stavebnica? Ak zaobstaráte vašej princeznej takúto stavebnicu, určite sa poteší. Vybrať si totiž môžete z rôznych zaujímavých motívov. Na trhu dnes nájdete motívy, ako napríklad zvieratá, príroda a všelijaké tvary. Všetko to je vyrobené v rôznych farbách, preto pri výbere zvážte aj to.

Náš tip: Skladanie podľa čísel je výborné riešenie aj v rámci voľného času. Zapojiť sa totiž môže celá rodina, pričom sa určite všetci dobre zabavíte.

 

Magické puzzle

Stavebnice pre dievčatá môžu byť aj v podobe magických puzzle. Takáto kreatívna stavebnica je zložená z dielikov, ktoré sú rôznych tvarov. Napríklad, môže ísť o štvorec, obdĺžnik, trojuholník alebo kruh. Všetky dieliky sú vo výrazných farbách. Magické puzzle podporujú priestorové myslenie, kreativitu a motoriku. Sú vhodné aj pre dievčatá, a to už od 3 rokov. Skladanie takýchto puzzle je veľmi jednoduché a zároveň aj zábavné.

Najnovšie články