Vyhľadať
Close this search box.
dovolenka s deťmi pri vode

Chystáte sa s deťmi k vode? Na tieto veci nezabúdajte!

Chcete cez leto dopriať svojim deťom čo najviac zážitkov? V tom prípade ich neváhajte zobrať k vode. Ak si však chcete takýto výlet užiť bez stresu a nervov, mali by ste myslieť na všetky potrebné veci, ktoré si je nevyhnutné zobrať so sebou. Celý článok

Zdieľať

Chcete cez leto dopriať svojim deťom čo najviac zážitkov? V tom prípade ich neváhajte zobrať k vode. Ak si však chcete takýto výlet užiť bez stresu a nervov, mali by ste myslieť na všetky potrebné veci, ktoré si je nevyhnutné zbaliť so sebou.

Bezproblémový výlet s deťmi pri vode si budete môcť dopriať aj vďaka tomu, že na nič potrebné nezabudnete. Samozrejme, keď balíte seba a deti na výlet, pravdepodobne neviete, kde vám hlava stojí. Avšak, my vám to chceme čo najviac uľahčiť a preto v nasledujúcich riadkoch prinášame komplexný zoznam, aby ste na nič dôležité nezabudli.

Nezabúdajte: Výlet pri vode s deťmi si užijete najviac, keď trochu povolíte a nebudete neustále v napätí z toho, čo by sa potencionálne mohlo stať. Samozrejme, na deti by ste mali dávať pozor, no skúste to príliš nepreháňať.

 

Ľahké oblečenie a klobúk

doplnky pre deti na letnú dovolenku

 

V lete sú pomerne vysoké teploty a preto deťom postačí, ak im zoberiete len nejaké ľahké oblečenie. Ideálne je bavlnené tričko a krátke nohavice. Nezabúdajte do zálohy zobrať aj ďalšie nohavice alebo spodnú bielizeň, pre prípad, že by sa stala nejaká nehoda. Tiež myslite na to, aby sa dieťa celý čas nezdržovalo na priamom slnku. Preto mu zoberte klobúk alebo inú pokrývku hlavy. Nezabúdajte mu pravidelne vlasy namáčať, aby nedošlo k možnému úpalu.

 

 

Viacero plaviek

Deťom by ste tiež mali zobrať viacero plaviek. Predsa len, ak by boli v mokrých, mohli by potencionálne chytiť aj zápal močového mechúra. Plavky by mali dieťaťu dobre sedieť, preto, keď ich budete vyberať,  je dôležité, aby sa dôkladne vyskúšali. Výber dizajnu plaviek skúste nechať na vaše ratolesti.

Nezabúdajte: Ak vaše dieťa nevie plávať, prípadne je len v procese učenia, mali by ste mu zobrať aj potrebnú výbavu do vody. Napríklad, rukávniky, koleso, nafukovačku alebo potápačské okuliare. Nezabúdajte na šnorchel, prípadne gumený čln.

 

Spoločenské hry

Ak chcete pri vode stráviť príjemný čas, neváhajte so sebou zobrať spoločenské hry. Skvelým riešením je stavebnica LaQ, ktorá vašim ratolestiam precvičí aj jemnú motoriku, logiku a koncentráciu. Pri spoločenských hrách sa máte možnosť spolu dokonale zabaviť a zároveň podporiť rôzne stránky myslenia.

 

Opaľovací krém

Keď pôjdete k vode, nemali by ste zabúdať na opaľovací krém. Pri jeho výbere si však dajte záležať na tom, aby bol čo doplnky pre deti na letnú dovolenku najviac kvalitný. Detská pokožka je totiž mimoriadne citlivá na spálenie, preto by ste na to mali myslieť. Dieťa natrite aj niekoľkokrát počas pobytu pri vode, tiež vždy po kúpaní.

 

Dôležité lieky

K vode by ste si tiež mali zobrať lieky, ktoré pravidelne užívate. Buď vy alebo priamo vaše ratolesti. Tiež nezabúdajte na repelent, prípadne gél po uštipnutí hmyzom. Ak je vaše dieťa na niečo alergické, neváhajte mu zobrať so sebou potrebné lieky, ak by sa niečo stalo.

 

Chladiaca taška k vode

Ak nechcete zbytočne míňať svoje úspory, neváhajte si k vode zobrať chladiacu tašku s jedlom, ktoré si pripravíte doma. Zoberte si so sebou napríklad ovocie, zeleninu, oriešky, koláče či iné pochutiny. Nezabúdajte na fľašu čistej vody. Tá vám poslúži nielen na pitie, ale aj na umytie či ovlaženie

 

Osuška na zem

Aby ste sa mohli pohodlne rozložiť pri vode, nezabúdajte si so sebou zobrať osušku. Výborným riešením je tiež slnečník, ktorý ochráni vás, ale aj vaše deti, pred priamym slnečným žiarením. Takéto veci by ste mali mať aspoň pre prípad núdze v aute, aby ste ich mohli kedykoľvek použiť.

 

Najnovšie články