Vyhľadať
Close this search box.
dovolenka s deťmi autom

Dlhá cesta na dovolenku s deťmi? Takto ich zabavíte!

Poznáte to. Nadišiel čas dovoleniek a vy sa neviete dočkať toho, ako strávite spoločný čas s deťmi. Dovolenky sú však častokrát spájané aj s dlhými cestami. To nemusí byť pre vás žiadny problém. Dôležité je vedieť, ako efektívne deti zabaviť. Prinášame vám efektívny návod! Celý článok

Zdieľať

Poznáte to. Nadišiel čas dovoleniek a vy sa neviete dočkať toho, ako strávite spoločný čas s deťmi. Dovolenky sú však častokrát spájané aj s dlhými cestami. To nemusí byť pre vás žiadny problém. Dôležité je vedieť, ako efektívne deti zabaviť. Prinášame vám efektívny návod!

Dlhá cesta v aute, lietadle alebo vo vlaku môže byť pre deti skutočne kritická. Obzvlášť v situáciách, kedy ich ničím nezabavíte. To môže ovplyvniť aj celkovú atmosféru a zážitok z dovolenky. Samozrejme, ak vaše deti zvládajú zle dlhé cesty, navrhnite rodine dovolenku, ktorá dlhú cestu nebude zahŕňať. V niektorých prípadoch na to však existuje jednoduché riešenie, a tým je zábava detí.

Nezabúdajte: Myslite na to, že deti počas dlhej cesty na dovolenku zvyknú istý čas aj spať, no určite nie po celú dobu. Preto program pre nich prispôsobte potrebám.

 

Skvelým riešením sú audioknihy

audioknihy pre deti na dovolenku Chcete, aby sa vaše deti počas dlhej cesty na dovolenku dokonale zabavili a zároveň rozvili svoje vedomosti? V tom prípade sú výborným riešením audioknihy. Neváhajte preto vybrať knihu, ktorú vaše deti preferujú. Uvidíte, že sa tak dokážu aj sami zabaviť, zároveň si dokonale rozvinú aj svoju fantáziu a myslenie.

Výbornou voľbou je aj hudba, pri ktorej ratolesti prídu na iné myšlienky. Neváhajte si preto vytvoriť zoznam piesní, ktoré obľubujú a následne si ich spoločne zaspievajte. Zabaví sa tak celá rodina.

 

Spoločenské hry

V súčasnej dobe existuje spektrum spoločenských hier, ktoré si so sebou môžete zobrať na cesty. Pre deti je výborným riešením stavebnica LaQ, ktorá im okrem zábavy zabezpečí aj rozvoj jemnej motoriky, podporu logického myslenia a fantázie.

Na cesty však môžete využiť aj hry, ktoré sú vo forme hádaniek. Tie dokážu deti zabaviť vo vysokej miere. Vždy sa jednoducho zamerajte na preferencie detí a na základe toho im vyberte aj hry.

 

Zastávka pre deti

deti sa hrajú na detskom ihrisku

Je potrebné si uvedomiť, že aj deti potrebujú čas na odreagovanie sa a oddych. Preto im dajte hry a iné možnosti na zábavu len dovtedy, dokým to budú skutočne chcieť. Skvelou voľbou je aj pravidelná prestávka. Preto, pokiaľ cestujete autom, určite deťom zastavte, napríklad na detskom ihrisku alebo v parku. Zabavia sa aj na týchto miestach a zároveň si oddýchnu. Predsa len, sedieť niekoľko hodín v aute je náročné pre všetkých, nielen pre tých najmenších.

 

Výučbové aktivity

V prípade, že je vaša cesta na spoločnú dovolenku dlhšia, zvážte aj výučbové aktivity. Samozrejme, realizujte ich zábavnou formou, aby dokázali udržať pozornosť ratolestí. Môžete im vymyslieť napríklad zaujímavé hádanky, prípadne úlohy, ktoré sa týkajú slovnej zásoby alebo matematiky. Takáto forma výučbových aktivít udrží detskú pozornosť a zároveň sa aj zabavia.

Nezabúdajte: Výučbové aktivity nebavia zrovna všetky deti. Predsa len, aj oni si chcú počas prázdnin trochu oddýchnuť. Preto sa zamerajte najmä na ich preferencie a do ničoho ich určite nenúťte. Mohla by z toho skôr vzniknúť únava a vyčerpanie ako zábava.

 

Začnite plánovať dovolenku

Možno by ste neverili, no deti dokáže poriadne zabaviť aj spoločné plánovanie výletov, ktoré vás budú na dovolenke čakať. Preto si nechajte celé plánovanie až na cestu. Budete mať na to dostatok času a deti sa určite radi pripoja. Zvážte tak aj ich názor a spoločne sa dohodnite na ideálnom dovolenkovom programe.

Dlhá cesta na dovolenku určite nemusí byť nepríjemná. Je len dôležité vedieť, čo vaše deti preferujú. Vďaka tomu ich zabavíte a určite nebudú mať s dlhou cestou žiadny problém.

Najnovšie články