Vyhľadať
Close this search box.
Darček pre deti na MDD

MDD je už za rohom! Aký darček dať deťom?

Už 1. júna je Medzinárodný deň detí. Ide o veľmi významný deň, ktorý oslavuje práva a blaho detí po celom svete. Aj vďaka tomuto sviatku tak máte možnosť prejaviť svojim ratolestiam lásku a starostlivosť. Celý článok

Zdieľať

Už 1. júna je Medzinárodný deň detí. Ide o veľmi významný deň, ktorý oslavuje práva a blaho detí po celom svete. Aj vďaka tomuto sviatku tak máte možnosť prejaviť svojim ratolestiam lásku a starostlivosť. Hľadáte vhodný darček na MDD? V tom prípade ste tu rozhodne správne! Prinášame vám niekoľko tipov na originálne a jedinečné darčeky pre deti.

Aj keď nás niekedy hnevajú, stále sú to naše milované deti. Raz za rok sa oslavuje ich významný deň a preto by ste nemali premárniť túto príležitosť a poriadne to osláviť! Samozrejmosťou by mal byť aj vhodný darček. Je však pochopiteľné, že vybrať si z dnešnej pestrej ponuky produktov nie je nič jednoduché. Preto sme sa vám to rozhodli do istej miery uľahčiť a prinášame vám prehľad overených a zaručených darčekov, ktoré vašim deťom prinesú vytúženú radosť a smiech.

Nezabúdajte: Pri výbere darčeka zapojte všetku kreativitu. Deti to všetko vnímajú a ešte viac dokážu oceniť darčeky, ktoré sú im dané s láskou. Nebojte sa experimentovať a vymyslite niečo, čo vašu ratolesť zahreje pri srdci. Originalita je v tomto prípade viac než vítaná.

 

Čas, pozornosť a láska

Nie nadarmo sa hovorí, že čas je na nezaplatenie. Najmä ten, ktorý strávite spolu s vašimi deťmi. Preto neváhajte a vymyslite im originálny program na celý deň. Choďte do cukrárne, do kina, na detské ihrisko či do zábavného parku. Neváhajte ísť spolu na výlet, na bicykle a strávte tak spoločný čas pri športe. Ak nie je vonku ideálne počasie, zahrajte si spoločne nejakú hru alebo pozrite film.

Náš tip: Deti zbožňujú sladké! Preto skúste spraviť na Medzinárodný deň detí výnimku a doprajte im obľúbenú sladkosť. Choďte na zmrzlinu, koláč alebo im kúpte obľúbenú čokoládu. Jeden deň so sladkosťou im rozhodne neuškodí.

 

Náučná kniha

Kniha. Tak tá by nemala chýbať pri žiadnom sviatku. Aj napriek tomu, že žijeme v digitálnej dobe, deti by nemali prichádzať o možnosť prečítať si knihu. Zlepší to ich fantáziu, kreativitu a celkové myslenie. Neváhajte vybrať žáner knihy, ktorý vaše deti ocenia. Ideálne je, ak má daný príbeh pointu a výsledkom je nejaké ponaučenie. To si deti môžu z celej knihy zobrať a uplatniť ho tak v bežných životných situáciách.

 

Spoločenské hry

Kúpte svojim ratolestiam spoločenskú hru! Rozhodne ide o skvelé riešenie, pretože môžete aj prostredníctvom nich tráviť spolu cenný čas. Výbornou alternatívou je aj exkluzívna japonská stavebnica LaQ. Tá totiž okrem detí dokáže zabaviť aj dospelých! Benefitom je najmä skutočnosť, že podporuje kreatívnu stránku, jemnú motoriku a koncentráciu.

Zároveň zapája aj detské logické myslenie, keďže musia jednotlivé dieliky spojiť správne. Veľkou výhodou tejto stavebnice je však aj možnosť zapojenia vlastnej fantázie (pozrite si našu galériu). Bez problémov si tak spolu s deťmi budete vedieť postaviť originálny model, podľa vlastných predstáv. Nemusíte sa spoliehať len na dodané návody.

Náš tip: Zahrajte si spoločenské hry spolu s celou rodinou. Dokonale sa tak zabavíte a budete mať možnosť byť si opäť o niečo bližší. Ak dieťa vidí pred očami harmonickú rodinu, verte či nie, nič viac mu ku šťastiu nechýba.

Vypočujte prianie detí

Ak už naozaj neviete, čo by ste mali svojim deťom kúpiť, skúste vypočuť ich želania. Samozrejme, sledujte ich túžby po dlhšiu dobu, neopýtajte sa ich to na rovinu. Nezabúdajte však, že Medzinárodný deň detí nie je zrovna ten správny sviatok na kúpu novej elektroniky a príliš drahých vecí. Preto uprednostnite radšej maličkosti, ktorým sa vaše ratolesti tiež určite potešia.

Najnovšie články