Vyhľadať
Close this search box.
Upršaný deň s deťmi. Ako ich zabaviť?

Program počas upršaného dňa? Tieto aktivity deti ocenia!

Chladné dni plné dažďa značia, že aktivity na vonku si jednoducho budete musieť odložiť na neskôr. V takomto počasí sa však častokrát deti nudia a je ťažké ich zabaviť. Aj napriek tomu existujú aktivity, ktoré sú vhodné počas upršaných dní. Celý článok

Zdieľať

Pravdepodobne to každý z vás pozná. Chladné dni plné dažďa značia, že aktivity na vonku si jednoducho budete musieť odložiť na neskôr. V takomto počasí sa však častokrát deti nudia a je ťažké ich zabaviť. Aj napriek tomu existujú aktivity, ktoré sú vhodné počas upršaných dní.

Keď vonku svieti slnko, je veľmi jednoduché zabaviť deti. Vybehnete von, na záhradu alebo detské ihrisko a dostatočne sa všetci vybúrite. Ako však zabaviť dieťa, keď je vonku škaredo a prší? Najhoršie, čo môžete urobiť je to, že posadíte svoje deti pred televízor, počítač alebo tablet. Určite sa im viac venujte aj počas zlého počasia. Predsa len, spoločný čas je na nezaplatenie, a to aj v takejto nepriaznivej situácii.

Náš tip: Pripravte si vopred zoznam aktivít, ktoré deti zabavia. Zo zoznamu si ich tak vždy niekoľko vyberiete a zrealizujete. Nezabúdajte ich pravidelne obmieňať, v opačnom prípade by mohli jednotlivé hry vaše deti omrzieť.

 

Mama a dve dcéry v kuchyni

Spoločný čas v kuchyni

Zapojte svoje deti do varenia! Upečte si chutný koláč, navarte obľúbené jedlá a hlavne, nezabúdajte sa dostatočne zabaviť. Uvidíte, že z vašich malých ratolestí budú veľkí pomocníci, ktorí budú vďační za všetko, s čím vám budú môcť pomôcť. Ak vymyslíte takýto program počas nepriaznivého počasia, o zábavu detí máte postarané. Rozhodne sa totiž nudiť nebudú.

 

Stavanie bunkrov

Medzi najobľúbenejšie aktivity detí patrí bezpochyby stavanie bunkrov. Táto hra je typická pre obdobie detstva. Pointou je, aby ste sa snažili o postavenie bunkra z diek, prípadne všetkého ostatného, čo doma nájdete.

Napríklad, použiť môžete stoly, stoličky, vankúše, periny alebo plachty. Nezabúdajte, že ak je bunker väčší, prinesie vám aj vyšší komfort. Po dostavaní si v ňom môžete spolu pozrieť film, piť čaj, horúcu čokoládu, prečítať obľúbenú knihu a hrať hry. V tomto prípade sa jednoducho kreativite medze nekladú.

 

Stavebnica LaQ

Majú vaše deti radi skladanie stavebníc? V tom prípade neváhajte siahnuť po kreatívnej stavebnici LaQ, ktorá podporuje kreativitu, jemnú motoriku a myslenie. Výhodou je, že sa pri jej stavaní nezabavia len deti, ale aj vy. Preto je to ideálna aktivita počas upršaných dní pre celú rodinu. Uvidíte, akú radosť budete mať, keď sa vám niečo podarí poskladať.

Zapamätajte si: Stavebnica LaQ má aj niekoľko dôležitých zdravotných benefitov. Pôsobí antistresovo, relaxačne a napomáha aj zdravému vývoju mozgu. Ide o tvorivú zábavu, ktorú si jednoducho zamilujete podobne, ako vaše deti.

Hry a aktivity

V súčasnej dobe existuje skutočne spektrum spoločenských hier, ktoré si môžete zahrať spolu s vašimi ratolesťami počas upršaných dní. Či už si vyberiete hru Človeče nehnevaj sa alebo Meno, mesto, zviera, vec, to záleží len na vás a vašich preferenciách. Skvelou voľbou je aj hra s názovom Aktivity, pri ktorej sa rozhodne zabaví celá rodina a strávite tak krásny spoločný čas. Myslite však aj na to, aby ste vybrali hru, ktorá baví aj vaše ratolesti. Ak budete hrať niečo, čo ich bude unavovať, určite sa pritom nezabavia.

 

Otec a chlapci kreatívne

Kreatívne činnosti

Všimli ste si, že sú vaše ratolesti kreatívne? V tom prípade ich neváhajte zabaviť maľovaním alebo formovaním modelov z plastelíny. Vymyslite im zadanie, pomôžte im a užite si spolu krásne kreatívne chvíľky plné zábavy. Pripravte si k tvoreniu aj čaj alebo horúcu čokoládu a ideálna aktivita počas upršaného dňa je na svete!

Nezabúdajte: Skvelým riešením je aj spoločná tvorba fotoalbumu. Môžete si vytlačiť niekoľko spoločných fotiek a spraviť spolu so svojimi deťmi krásny spoločný fotoalbum. Nechajte ratolestiam priestor na ich fantáziu. Sami uvidíte, čo sú schopní vytvoriť a verte, že budete veľmi milo prekvapení.

 

Zabavte sa s pastelkami

Veľa detí obľubuje kreslenie na mnoho spôsobov. Preto ak vytiahnete pastelky, určite tým nič nepokazíte. Môžete si spolu vymaľovávať omaľovánky, prípadne si vymyslieť niečo, čo budete kresliť. Buďte originálni a vymyslite svojej ratolesti nejaké zadanie. Uvidíte, že to dieťa veľmi nadchne. Po nakreslení ho nezabudnite pochváliť a dať nejakú odmenu. Určite si to zaslúži.

 

Hra s bábikami

Dievčatá preferujú hry s bábikami. Preto sa neváhajte spolu s nimi zahrať. Môžete si vymyslieť, že sa staráte o deti v škôlke, prípadne, že idete niekam na výlet. Doma sa dá toho vymyslieť naozaj veľa. Okrem toho, že to posilní kreativitu dieťaťa, z celej hry s bábikami sa dokáže naučiť, ako sa správať k ostatným deťom.

 

Prečítajte si spolu knižku

Knižky sa považujú za klasiku, avšak je to určite skvelý nápad, ako posilniť kreativitu a fantáziu dieťaťa. Neváhajte si preto spolu prečítať nejaký príbeh. Dieťa to nadchne, bude to komentovať a pýtať sa na veľa vecí. To je dobrý znak toho, že ho daná knižka zaujala a môže si z nej aj niečo zobrať. Ideálne je, ak prečítate nejaký príbeh z knižky, ktorý je poučný a zároveň aj zábavný.

Najnovšie články