Vyhľadať
Close this search box.
Ako podporiť detskú kreativitu

Ako podporiť detskú kreativitu? Toto sú naše tipy!

Premýšľate nad tým, ako by sa dala podporiť kreativita vášho dieťaťa? V tom prípade ste tu správne! Prinášame vám tipy a odporúčania, ktoré sú efektívne a overené. Preto sa neváhajte inšpirovať aj vy. Celý článok

Zdieľať

Premýšľate nad tým, ako by sa dala podporiť kreativita vášho dieťaťa? V tom prípade ste tu správne! Prinášame vám tipy a odporúčania, ktoré sú efektívne a overené. Preto sa neváhajte inšpirovať aj vy.

Detská kreativita je veľmi krehká. Mala by byť rozvíjaná už od útleho veku. Je spojená s fantáziou, ktorá je pre dieťa dôležitým kľúčom ku šťastiu. Okrem iného, tvorenie je veľmi krásne.

Dieťaťu dokáže poskytnúť vytúžený relax, zlepšiť sústredenie a do vysokej miery precvičiť aj polovicu mozgu, ktorá je zodpovedná za všetky dôležité zrakové schopnosti. Ak dieťa bude niečo tvoriť, vie prostredníctvom toho vyjadriť aj to, ako sa cíti. Kreatívne činnosti budujú sebavedomie, navodzujú pocit pokoja a prinášajú relax či uvoľnenie.

 

Čítajte im knihy

Veľmi jednoduchým a účinným spôsobom, ako podporiť detskú kreativitu je čítanie kníh. Tie im môžete čítať už od útleho veku. Možno by ste neverili, no v malej detskej hlavičke sa tvoria skutočne krásne príbehy plné fantázie. Aj takýmto spôsobom tak viete podporiť ich kreativitu, ktorú budú môcť používať pri rôznych činnostiach.

Naša rada: Čítajte deťom knihy, ktoré majú dej na zamyslenie. Vaše deti tak donútite popremýšľať nad príbehom a im sa vďaka tomu posilní myslenie, učenie, ale aj kreativita či fantázia. Po dočítaní knihy si celý dej môžete spolu rozobrať a aspoň zistíte, ako vaše dieťa dokáže premýšľať.

 

Aj maľovanie pomáha

Krásnym riešením na podporu kreatívnej stránky je aj maľovanie, a to na rôzne spôsoby. Môže ísť napríklad o maľovanie prstami, vodou, vodovými farbami, pastelkami alebo fixkami. Ak bude vaše dieťa chcieť, dajte mu jasné zadanie, nech niečo konkrétne namaľuje. Z obrázku totiž budete môcť jasne zistiť, ako vaše dieťa premýšľa, prípadne, ako sa momentálne cíti.

Okrem iného, maľovanie na rôzne spôsoby posilňuje kreativitu a fantáziu dieťaťa do vysokej miery. Výborným riešením sú aj omaľovánky, ktoré si môže maľovať vo voľnom čase. Samozrejme, ak sa k nemu pridáte, určite ho to poteší a dáte mu tak najavo svoju podporu v rozvíjaní fantázie.

 

Kreatívna stavebnica LaQ

Ak by ste chceli účinným spôsobom podporiť tvorivosť vášho dieťaťa, neváhajte mu zaobstarať kreatívnu stavebnicu LaQ. Tá je jednotkou na trhu, a to hneď z niekoľkých dôvodov.

Dokáže deťom rozvíjať jemnú motoriku, podporiť ich fantáziu a cit pre dizajn a tiež posilniť ich kreatívne myslenie. Práve za týmto účelom bola stavebnica LaQ vyrobená. Na trhu je už viac ako 30 rokov. Spájanie jednotlivých častí do seba sprevádza jemné ,,cvaknutie“, ktoré dokáže dieťa upokojiť a navodiť mu pocit šťastia. Okrem iného, nemusíte sa báť, že postaviť túto stavebnicu je náročné. Práve naopak, je to veľká zábava.

Vedeli ste, že: stavebnica LaQ sa dá postaviť na rôzne spôsoby? V každom balení nájdete niekoľko návodov na rôzne modely, avšak okrem nich si podľa vlastnej fantázie môžete postaviť čokoľvek vám len napadne. Vaše dieťa tak určite poteší skutočnosť, že si každý deň môže vyrobiť iný model z tých istých dielikov. Zároveň, ak bude chcieť poskladať niečo nové, na rozobratie postačí model postláčať v ruke. Dieliky sú odolné a nepolámu sa. Ide tak o veľmi efektívny a jednoduchý spôsob.

 

Rozprávajte sa s nimi

V neposlednom rade, na podporu detskej kreativity je dôležitá aj komunikácia. Preto sa s vaším dieťaťom rozprávajte neustále. Nič nie je horšie, ako keď sa odmlčí a prestane rozprávať. Preto ho v komunikácii čo najviac podporujte, je to dôležité. Vždy sa ho spýtajte aký mal deň, čo ho najviac potešilo, naopak sklamalo. Určite ho do žiadnych tvorivých činností nenúťte a nechajte to na jeho vlastnom rozhodnutí.

Najnovšie články