Vyhľadať
Close this search box.
5 tipov na kreatívne hračky pre deti

5 tipov na kreatívne hračky pre deti

Nezáleží na tom, či ide o chlapca alebo dievča. Podporiť kreativitu potrebuje každé dieťa, bez akýchkoľvek rozdielov. Kreatívne hračky by mali spĺňať všetky predpoklady, vďaka ktorým sa zlepší aj celkový rozvoj. Celý článok

Zdieľať

Nezáleží na tom, či ide o chlapca alebo dievča. Podporiť kreativitu potrebuje každé dieťa, bez akýchkoľvek rozdielov. Kreatívne hračky pre deti by mali spĺňať všetky predpoklady, vďaka ktorým sa zlepší aj celkový rozvoj.

Vybrať kvalitnú hračku pre dieťa nemusí byť nič jednoduché. Predsa len, na trhu ich existuje hneď niekoľko. Pri výbere by ste sa tak mali zamerať na to, aké vlastnosti má daná hračka a či bude mať pre dieťa aj nejaký zmysel. Aby sme vám to uľahčili, v nasledujúcich riadkoch vám prinášame príklady top 5 kreatívnych hračiek pre deti. Poďme sa na to spoločne pozrieť.

 

1. Jedinečná stavebnica LaQ

Počuli ste už niekedy o kreatívnej stavebnici LaQ? Pôvodom pochádza až z Japonska, no jej priazeň si získali deti z celého sveta. Nejde len o takú obyčajnú stavebnicu. LaQ totiž podporuje fantáziu, kreativitu, jemnú motoriky, trpezlivosť…

Na jej zloženie dieťa využije jednoduchý návod pribalený ku každému setu, alebo si bude skladať len podľa svojej fantázie. LaQ patrí medzi hračky, ktoré, okrem iného, deti aj upokojujú. Dokonca, táto kreatívna stavebnica zabaví celú rodinu. Môžete tak tráviť spolu čas, príjemne sa zabaviť a zlepšiť aj myslenie, jemnú motoriku či rozvoj schopností.

Náš tip: Japonskú stavebnicu LaQ si môžete zaobstarať v rôznych motívoch. Môže ísť o lietadlá, autá, dinosaury, kvetiny či mnoho ďalších stvárnení. Pri výbere sa tak určite poraďte so svojím potomkom, ktorý by mal mať právo na výber, podľa toho, čo sa mu najviac páči.

 

2. Sada na vyšívanie

Najmä dievčatá poteší sada na vyšívanie a pletenie. Tá je vo väčšine prípadov zostavená tak, aby deti ľahko a rýchlo pochopili, ako na to. Je to výborne riešenie na zlepšenie kreatívnej stránky, trpezlivosti a rozvoja.

Ide o náučnú hračku, ktorá dieťa dokáže vzdelať rôznym novým zručnostiam. Tie bude mať možnosť využiť aj v bežnom živote. Výborným riešením je aj navliekanie korálikov, prípadne iných súčiastok, napríklad na výrobu náramkov. V tomto prípade však ide o hračky pre staršie deti, keďže pre tých najmenších by to vzhľadom k malým častiam mohlo byť nebezpečné.

 

3. Laboratórium pre malých vedcov

Všimli ste si na svojom dieťati, že ho baví veda? Ak áno, mali by ste mu zaobstarať mini laboratórium. Ide o kreatívnu hračku, ktorá vtiahne dieťa do oblasti vedy. Možno natoľko, že sa jej v budúcnosti bude aj naplno venovať.

Laboratórium dieťa naučí robiť rôzne zaujímavé pokusy a pochopiť mnohé deje, aj v rámci prírody. Dieťa by však malo robiť všetky pokusy pod vaším dohľadom, aspoň kým sa to nenaučí samé.

 

4. Hudobné hračky

Ak má vaše dieťa sluch pre hudbu, neváhajte ho v tomto smere podporiť. Zaobstarajte mu hudobný nástroj, na ktorom sa bude môcť naučiť niečo nové. Hudobné hračky dokážu podporiť rozvoj hudobného sluchu a zmysel pre rytmus.

Nezabúdajte: Hudobné hračky zakúpte vášmu dieťaťu až v momente, kedy budete presvedčení, že sa mu svet hudby páči. Určite dieťa do týchto záležitosti nejakým spôsobom nenúťte.

 

5. Náučné knihy

Výborným riešením na rozvoj kreativity a iných schopností je náučná kniha. Môže ísť o prírodu, vedu, ale aj technickú stránku. Existuje totiž veľké množstvo rôznych náučných kníh, a to aj pre tých najmenších. Dajte dieťaťu priestor a nechajte ho samé, nech sa rozhodne, kedy chce takúto knihu prečítať. Zaobstarať mu môžete aj kúzelne knižky, ktoré vydávajú zvuk a vďaka tomu dokážu upútať aj pozornosť dieťaťa.

Veríme, že sme vás inšpirovali a zaobstaráte kreatívnu hračku aj tej vašej ratolesti. Je dôležité, aby sa počas hrania dieťa zabavilo, ale tiež aj niečo naučilo. Preto vyberajte opatrne a nechajte si poradiť aj od odborníkov. Mnohé kreatívne hračky pre chlapcov i dievčatá sa využívajú aj v materských školách, a tak si na nich vaše dieťa aspoň zvykne, čo mu prinesie isté benefity.

Najnovšie články

Ďakujeme za návštevu

Zadajte Vašu emailovú adresu a my Vám na ňu pošleme zadarmo omaľovánky hasičského autíčka a Stegosaura.